Servisas
Servisas
„Laikrodžių servisas" atlieka visų rūšių rankinių laikrodžių remontą.
LAIKRODŽIŲ TAISYKLOS VILNIUJE
- Mindaugo g. 11, Vilnius
- Prekybos centras „Mindaugo Maxima XXX“ 2 aukštas
- Laikrodžių taisykla „LAIKRODŽIŲ SERVISAS“
- Serviso darbo laikas.
- Darbo dienomis: 10.00-18.00 val.
- Šeštadieniais ir Sekmadieniais: 10.00-16.00 val
- Tel.: +370 658 70042
- Ozo g. 18, LT-08243, Vilnius
- PPC Ozas, 1-jame prekybos centro aukšte.
- Laikrodžių parduotuvė „LAIKRODŽIŲ CENTRAS“
- Serviso darbo laikas.
- Darbo dienos: 11:00 – 18:00;
- Šeštadieniais: 11:00 – 18:00
- Sekmadieniais: nedirbame.
- Tel.: +370 681 66533
d.u.k
- Kuo skiriasi mechaninis ir kvarcinis laikrodis?
Laikrodis – universalus aksesuaras, kuris gali papuošti ir moterų tiek ir vyrų riešus. Tiek moteriški, tiek vyriški laikrodžiai yra bent kelių rūšių – automatiniai, kvarciniai, mechaniniai, elektroniniai… Mažiau besidominčiam gali būti išties sunku įžvelgti didesnius skirtingų laikrodžių tipų skirtumus, mat vizualiai jie gali atrodyti labai panašiai.
Automatinis laikrodis
Automatinis laikrodis, tai yra toks laikrodis, kuriam nereikia jokių baterijų ar rankinio užvedimo. Tai toks aksesuaras, kuris veikia naudodamas jūsų riešo judesių kinetinę energiją. Šie laikrodžiai yra ypač vertinami dėl ilgaamžiškumo. Be to, automatinių laikrodžių priežiūra kur kas mažesnė – nereikia rūpintis baterijų keitimu, krovimu. Automatinis laikrodis labiausiai tiks mėgstantiems aktyvų gyvenimo būdą, tačiau jį dėvėti gali ir mažiau sportuojantys ar judantys žmonės – tokie laikrodžiai turi energijos rezerva, kurie užtikrina nesustabdomą laikrodžio veikimą net iki 48 val. Automatiniai laikrodžiai yra ne tik praktiški, bet ir ypač stilingi, todėl puikiai tiks tiek prie laisvalaikio, tiek prie verslo aprangos.
Kvarcinis laikrodis:
Pirmasis kvarcinis laikrodis buvo išrastas 1941 m. Juo buvo taip susidomėta, kad neilgai trukus jis tapo daug populiaresnis už iki tol ypač mėgtą mechaninį laikrodį, mat kvarcinis laikrodis buvo pigesnis ir daug tikslesnis. Pastebėjus šią populiarumo bangą buvo pradėti kurti ir rankiniai kvarciniai laikrodžiai. Kvarcinio laikrodžio esmė – kvarco kristalas, kvarcinį mechanizmą sudaro kelios pagrindinės dalys, tarp kurių energijos šaltinis -maitinimo elementas. Šio tipo laikrodžiai pasižymi ypač puikiu tikslumu ir ilgaamžiškumu. Be to, tokie laikrodžiai reikalauja mažiau priežiūros. Kvarciniams laikrodžiams pagaminti reikia mažiau detalių, o jiems surinkti – mažiau laiko, tad jų kaina, lyginant su mechaniniais laikrodžiais, yra mažesnė.
Kvarcinių ir automatinių laikrodžių skirtumai
Kvarciniai laikrodžiai energiją gauna iš į juos dedamų elementų. Tuo tarpu automatiniai laikrodžiai energiją pasigamina patys – tai yra jie pasikrauna nuo jūsų rankos judesio.
Tikslumas
Mechaninių laikrodžių oficialiai leidžiama paklaida yra nuo +40 iki -20 sekundžių per parą.
Daugumos kvarcinių paklaida yra +/- 5 sek per metus.
Pasibaigus baterijai, ją reikia pakeisti nedelsiant.Kai kuriuose laikrodžių modeliuose yra baterijos išeikvojimo indikatorius sekundžių rodykle šokineja kas 4 sekundes,rodydama kad baterija jau baigiasi ir ją laikas pakeisti.
- Laikrodžio atsparumas vandeniui
Kaip suprasti žymėjimus ant laikrodžio korpuso?
- Užrašai ”Showerproof”, “Water resistant” ar „Water resistant 3ATM / 30 m“ – reiškia, kad laikrodis minimaliai apsaugotas nuo drėgmės, lietaus lašų ar panašaus atsitiktinio sušlapimo. Negalima maudytis, nardyti, žvejoti ar atlikti kitus darbus, kur yra sąlytis su vandeniu.
- Užrašas „Water resistant 5ATM / 50 m“ – galima (mes nepatariame) maudytis, plaukioti su plaustu, žvejoti, atlikti kitus darbus, kur yra sąlytis su vandeniu. Nardyti – negalima.
- Užrašas „Water resistant 10ATM / 100 m“
- a) Karūnėlė neužsukama – galima maudytis, plaukioti. Negalima nardyti akvalangu.
- b) Karūnėlė užsukama – galima maudytis, plaukioti, plaukioti banglente, nardyti (ne nuo bokštelio), buriuoti ir užsiiminėti (neprofesionaliai) kitomis vandens sporto šakomis. Negalima nardyti akvalangu.
- *Užrašas „Water resistant 20ATM / 200 m“ – galima maudytis, plaukioti, plaukioti banglente, nardyti (ne nuo bokštelio), buriuoti ir profesionaliai užsiiminėti kitomis vandens sporto šakomis. Negalima nardyti akvalangu.
- Užrašai „Divers 100 m“ ar „Divers 150 m“ – galima nardyti (scuba diving) gyliuose, kur nenaudojami prisotinti (helio) dujų mišiniai (žymėjimas pagal senesnį standartą).
- Užrašai „ Divers 200 m“ ar „ Divers 300 m“– galima nardyti (scuba diving) gyliuose, kur nenaudojami prisotinti dujų mišiniai.
- Užrašas „ Divers 300+ m“ – galimas giluminis nardymas (t.y. nardymas gyliuose, kur naudojamos helio dujų mišiniai). Naudojamas povandeninėje stotyje, laikrodis turi būtų su Helio vožtuvu.
- Kada ir kam laikrodžiuose taikoma garantija
Daugelis gamintojų laikrodžiams suteikia 2 metų garantiją. Pasitaiko ir išimčių , bet jos – gana retos. Palyginimui, „Watchmaker Vismantas“ savo laikrodžiams suteikia nelimituotą arba amžiną garantiją. Ji taikoma tik pačiam laikrodžio mechanizmui, pavyzdžiui, jei jis brokuotas, turi defektą ar sugenda eksploatuojant laikrodį. Tada, laikrodžio mechanizmas taisomas nemokamai.
Kada garantija netaikoma?
Garantija netaikoma keliais atvejais:
- jei laikrodis buvo paveiktas korozijos;
- pats klientas buvo išardęs laikrodį bandydamas pasikeisti elementą ar tiesiog smalsumo vedinas norėjo pasižiūrėti, kokie elementai yra po dangteliu.
Garantiniu laikotarpiu laikrodžiui sustojus ar atsiradus kažkokiam defektui reikėtų jį pristatyti gamintojui į serviso centrą ir neieškoti pagalbos kitur. Tuo labiau neturėtumėte rinktis ir pasitikėti raktininko ar kitos srities profesionalo paslaugomis. Patikėkite: labai retai pavyksta nuo meistrų paslėpti, kad laikrodis buvo ardytas, tuo labiau kai pats tuos laikrodžius surenku.
Elementams paprastai garantija nėra taikoma. Aš savo laikrodžių elementams suteikiu 1 metų garantiją nuo keitimo arba pirkimo datos. Garantija netaikoma stiklui, korpusui ir jo padengimui, karūnėlėms, nukritusioms rodyklėms,skaičiams ar indeksams, apyrankėms ar dirželiams.
Garantija netaikoma ir laikrodžiui, paveiktam drėgmės. Su mano gamintais laikrodžiais negalima plaukioti baseine ar kokiame kitame vandens telkinyje, o praustis po dušu nerekomenduojama. „Watchmaker Vismantas“ laikrodžiai yra apsaugoti nuo drėgmės plaunant rankas, taip pat nuo netyčinio trumpalaikio kontakto su vandeniu, pavyzdžiui, lyjant, bet ne smarkios liūties metu.
- Paauksuoti laikrodžiai – tik progoms
Į mane dažnai kreipiasi klientai, nusipirkę laikrodį paauksuotu korpusu. Reikia žinoti, kad toks laikrodis – tikrai ne auksinis ir laikui bėgant tas auksavimas nusitrina, o laikrodukas praranda savo žavesį. Kada tai nutiks – labai individualu: vieniems – po metų ar dvejų, kitiems nuotaika sugenda ir po pusmečio. Tų greitų pokyčių priežasčių yra keletas: dažniausiai moterims – įvairių kremų, kosmetikos priemonių naudojimas. Sąveikaujant metalui ir kosmetikai, taip pat gausiai prakaituojant vyksta cheminės reakcijos, veikiančios paauksuotą paviršių.
Mano rekomendacija: jei tik leidžia galimybės, rinkitės auksinį laikrodį. Jis visada bus gražus ir nepakitęs o atsiradusius įbrėžimus visada galima nupoliruoti. Jei vis tik perkate patinkantį paauksuotą laikrodį, jį segėkite tik išskirtinėmis progomis, o po vakarėlio nuvalykite drėgna servetėle. Tuomet jis jus džiugins kur kas ilgiau.
- Metalinės apyrankės valymas namų sąlygomis
Jei tik įmanoma, apyrankę reikia nusegti nuo paties laikrodžio: taip dirbti bus patogiau, be to, nereikės baimintis, kad į mechanizmą pateks vandens arba valomosios priemonės. Metalinei apyrankei nuvalyti prireiks šilto vandens ir šiek tiek indų ploviklio, dantų pastos arba įprasto šampūno.
Į nedidelį indelį įpilkite šilto vandens ir įlašinkite kelis lašus indų ploviklio arba šampūno. Panardinkite į gautą skystį apyrankę ir pusvalandį leiskite jai pamirkti. Sunkiausiai prieinamas vietas galima pašveisti dantų šepetėliu. Valant apyrankę reikia palankstyti, kad pavyktų nusigauti iki sunkiai pasiekiamų vietų: kaip tik jose ir kaupiasi daugiausia nešvarumų. Ant rankos derėtų segtis tik visiškai sausą apyrankę. Ją galima nusausinti minkštu nepūkuotu audeklu arba leisti išdžiūti natūraliai.
Per savo ilgametę laikrodininko praktiką labai dažnai susiduriu su tokiu reiškiniu, kai savaime🙂 dūžta stikliukai, lūžta laikrodžių karūnėlės, šokinėja rodyklės, šėlsta ciferblato padalos. Tai dažnai besikartojantis reiškinys ne tik mano, bet ir daugelio kolegų praktikoje, ypač garantiniu laikotarpiu. Taip, stebuklų gyvenime pasitaiko, bet ne taip ir dažnai. Savaime laikrodžio stiklas gal ir gali sudužti skrendat lėktuvu ar raketa 🚀bet čia, ant žemės, tokie reiškiniai labai reti. Suprantu, nusipirkus brangų, kokybišką ar net ir labai prabangų laikrodį ne visada norisi prisipažinti, kad kažkokia nelaimė nutiko neatsakingai jį eksploatuojant. Gyvenime nutinka situacijų, kai kažkas kažkur užkliuvo, netyčia pataikė ir pan. Taigi nusipirkę labai brangius, kainuojančius kelis ar keletą tūkstančių eurų laikrodžius, žmonės tikrai turėtų su jais elgtis atsakingai. Tik tuomet jų laikrodis patikimai tarnaus.
Sutinku klientų, kurie sako: „Sumokėjau tokius pinigus, tai ką, dar ir seifą su savimi nešiotis? Laikrodžio nenusisegu ir maudydamasis jūroje, ir būdamas saunoje, ir važinėdamas bekele su keturračiu ar kokiam Dakare.“ Tačiau reikėtų žinoti, kad kuo laikrodis brangesnis, tuo daugiau jame papildomų funkcijų: kalendorius, automatinis mechanizmas, mėnulio fazės ir kt., tuo jis jautresnis ir atlikti eksperimentų ar lažintis tikrai nerekomenduotina.
Dabar, žinoma, žmonės – kiek atsakingesni ir vertina savo daiktus. Tarybiniais laikais pramogų buvo mažiau, tai vyrai po kelių alaus bokalų 🍺 ar stipresnio gėrimo taurelių dažnai susigalvodavo pramogų: eidavo lažybų, ar jų „Komandirskije“ išgulės parą ežero dugne, ar liks sveikas pervažiavus traktoriumi🚜 ar automobiliu. Tai laužant tuos mitus, kad savaime sudužo stikliukas, nukrito rodyklės ar atšoko ciferblato padalos, lūžo karūnėlės, pažiro apdailos akmenukai, kristalai ir kt., reikėtų paminėti, kad tikrai 99,9 proc. tam buvo priežasčių: ar jums kaip šeimininkui žinomų ir pastebėtų ar net kartais sunkiai paaiškinamų mistinių, bet tikrai jų būta. Gal namuose koks augintinis pasisukiojo – katinėlis ar šuniukas, gal jūsų mažieji vijurkai pristigo žaislų, o gal norėjote savo pirkiniu pasipuikuoti prieš akvariume plaukiojančias žuvytes ir laikrodis netyčia nuskendo?
Meistrui tai, kad jūs čia nekaltas ir laikrodis pats susirado akvariumą ir bandė nusiskandinti, bus tikrai sudėtinga įrodyti… Stiklas irgi savaime nesuduš, nebent turite labai stiprią energetiką ir galite stiklus daužyti vien žvilgsniu😉 Arba, jei esate dama, gal ryte per skubėjimą išbėgote į darbą be makiažo, jūsų laikrodukas nepažino, bandė sprukti, bet pažiro ant grindinio?
Kiek kainuoja pakeisti laikrodžio elementą?
Dažnai klientai mūsų klausia, kiek kainuoja pakeisti maitinimo elementą. Mūsų servise naudojami tik firminiai šveicarų, japonų gamintojų „Renata“, „Energizer“, „Maxell“ elementai. Jų kainos svyruoja nuo 5 iki 20 eurų. Kaina priklauso ir nuo elemento, ir laikrodžio ypatumų. Būna, kad norint pakeisti maitinimo elementą laikrodis yra visiškai išardomas, nors dažniausiai užtenka tik atidaryti dangtelį. Nebūtinai kuo brangesnis laikrodis, tuo elemento keitimo kaina bus ženkliai didesnė. Kartais keičiant ir kai kurių pigesnių gamintojų laikrodžių elementus prireikia išties nemažai pastangų. Visa tai išaugina kainą. Pasitaiko laikrodžių, turinčių kelis maitinimo elementus. Mes pakeistiems elementams suteikiame vienerių metų garantiją.
Neretai tenka išgirsti ir, manyčiau, ne visai pagristų priekaištų, kodėl taip brangu: čia reikia tik atidaryti dangtelį ir įdėti, o elementas – kone euro vertės. O jei dar paprašysi luktelėti nors ir 10 minučių, tai jau visai nesuvokiama: „Kodėl taip ilgai? Matyt, reikia kažkaip pateisinti tą kainą.“
Kaip minėjau, būna labai įvairių laikrodžių ir dangtelių: jie būna užspaudžiami, užsukami, tvirtinami varžteliais. Eksploatuojant laikroduką kaupiasi nešvarumai, prakaitas, drėgmė, kažkiek įtakos turi ir aplinkos tarša. Pasitaiko, kad netgi reikia naudoti specialias priemones, kad ta visa kombinacija atmirktų: tam reikia laiko. Elemento kaina, meistro darbas, keičiant elementus sutepama ir prireikus keičiama laikrodžio tarpinė, 1 metų garantija – tai ir sudaro bendrą paslaugos kainą. Daugelis tą supranta, bet yra ir nemaža dalis tų, kurie galvoja, kad mes ateiname atlikti savo misiją iš idėjos ar pašaukimo, tačiau tai yra mūsų darbas. Nežinau, gal ir kitų profesijų atstovai išgirsta įvairių dar keistesnių priekaištų. Tarkime, atėjus į restoraną ar kavinę ir užsisakius kokį omletą restorano padavėjui ar šefui priekaištaujama, kodėl, pavyzdžiui, „Maximoje“ 10 kiaušinių kainuoja 2 eurus, o restorane omleto kaina – kosminė. Arba, pavyzdžiui, kodėl plaukų dažų pakuotė kainuoja 5 eurus, o plaukų dažymas kirpykloje – 50 eurų. Svarbu suprasti, kad paslaugų teikėjai patiria daugybę kaštų ir tai neišvengiamai atsispindi paslaugų kainose.